фото медсестримедична сестра закладу - Кульбачук Марина Вікторівна

А турботливі медсестри

Про здоров'я наше дбають.

Гріють носики малятам,

Як ростуть, спостерігають.

І на щеплення завжди

Поспішають дітлахи.

Будьте впевнені, батьки,

Здорові ваші малюки.

Медичне

обслуговування в дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до:

· Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 34);

· Положення про дошкільний навчальний заклад (п. 30 – 32, 40);

· Постанови кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»,

· спільного наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»,

· Статуту дошкільного навчального закладу.

В закладі діти забезпечені постійним медичним обслуговуванням на безоплатній основі. Медичне обслуговування дітей здійснюється штатним середнім медичним персоналом:


У своїй роботі сестри медичні керуються чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки.

Основні завдання сестри медичної дошкільного закладу:

 • Постійний контроль за станом здоров’я дітей;
 • Проведення обов’язкових медичних оглядів дітей;
 • Проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України;
 • Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми;
 • Здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження;
 • Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;
 • Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу;
 • Ведення звітно-облікової медичної документації в порядку, встановленому МОЗ України.

У дошкільному навчальному закладі діти проводять значну частину часу в той період життя, коли відбувається їх інтенсивний розвиток, становлення особистості, формування багатьох корисних звичок; коли вони набувають нових знань та уявлень; коли закладаються основи здоров’я.

Добрий фізичний стан дитини забезпечують такі чинники:

1. Активна рухова діяльність.

2. Достатнє перебування на свіжому повітрі.

3. Загартування з використанням природних чинників (повітря, води, сонця, ґрунту).

4. Правильна організація харчування .

5. Достатній сон ( індивідуально для кожного вікового періоду розвитку).

6. Цікавий та корисний відпочинок.

Основні напрямки роботи сестри медичної дошкільного закладу:

 • Фізкультурно – оздоровча робота.
 • Організація раціонального харчування.

Фізичне виховання

Фізичне виховання дітей повинно бути направлено на поліпшення стану здоров’я, фізичного розвитку, розширення функціональних можливостей організму, що росте, формування рухових навичок і рухових якостей. Раціональний руховий режим, фізичні вправи і загартувальні заходи слід здійснювати з урахуванням стану здоров’я і сезону року. У процесі життєдіяльності дітей у нашому дошкільному навчальному закладі використовується комплекс різних засобів: ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, фізкультурні паузи, фізкультурні хвилинки, заняття з фізичної культури, фізичні вправи на прогулянках, дитячий туризм, фізкультурні свята, розваги, дні здоров’я.

Загартовування

Загартовування – це система заходів, спрямованих на підвищення стійкості генетично зумовлених механізмів захисту та пристосування організму до багатьох факторів з тим, щоб добові та сезонні, періодичні та раптові зміни температури, атмосферного тиску, магнітних і електричних полів Землі і т.д. не викликали різких змін в організмі, що росте. Необхідно постійно забезпечувати раціональне поєднання температури повітря та одягу дитини, регулярно проводити провітрювання групових приміщень, забезпечити достатнє перебування дітей на повітрі, проводити денний сон при відкритих фрамугах. Спеціальні загартувальні процедури проводяться контрастним методом по системі “тепла вода, холодна вода».

Хорошим засобом загартовування є систематичне полоскання рота і горла водою кімнатної температури. До числа щадних методів загартовування належить короткочасне полегшення одягу для дітей 3-7 років, закочування рукавів вище ліктів або зміна колготок на гольфи або шкарпетки. Прогулянка в будь-яку погоду у відповідному одязі, вологе обтирання, сонячні ванни, обливання ніг, ходіння босоніж по ребристій доріжці, раціональна побудова режиму дня, систематичне провітрювання приміщень, обливання ніг.

Основні умови загартовування:

 • Загартовування органічно вписується в кожен елемент режиму дня;
 • Систематичність та постійність загартовування, воно здійснюється протягом року, але його види і методики змінюються залежно від сезону та погодних умов;
 • Урахування індивідуальних особливостей дитини;
 • Загартовування здійснюється на тлі різної рухової активності;
 • Поступовість розширення зони впливу, сили подразнення та збільшення часу проведення загартувальних процедур;
 • Загартовування проводиться на позитивному емоційному тлі і при тепловому комфорті організму дитини.

Харчування

Здорове, раціональне харчування - запорука здоров’я, високої працездатності і активного довголіття людини. Основний фактор, що визначає раціональність харчування, – це збалансованість харчових речовин: білків та їх амінокислот, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінералів, мікроелементів, які повинні надходити в організм дитини у необхідній кількості і в певному співвідношенні один з одним.

Основні принципи організації харчування в ДНЗ наступні:

1. Адекватна енергетична цінність раціонів, відповідна енерговитратам дітей.

2. Збалансованість раціону по всіх замінимим і незамінним харчовим факторам, включаючи білки і амінокислоти, харчові жири та жирні кислоти, різні класи вуглеводів, вітаміни, мінеральні солі і мікроелементи.

3. Максимальна різноманітність раціону, що є основною умовою забезпечення його збалансованості.

4. Адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх високі смакові переваги і збереження вихідної харчової цінності.

5. Облік індивідуальних особливостей дітей (у тому числі непереносимість ними окремих продуктів і страв).

6. Забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування, включаючи дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, що поставляється продуктам харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздача страв.

Кiлькiсть переглядiв: 679

Коментарi